Yükleniyor
e-birlik


DEFTER BEYAN SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU
20.2.2018

 SAYIN ÜYEMİZ,

SERBEST MESLEK DEFTERLERİ İÇİN 1 OCAK 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN GETİRİLEN "DEFTER BEYAN SİSTEMİ" UYGULAMASINDA YAŞANAN SORUNLAR (BEYAN OLUŞTURAMAMA, Z RAPORLARININ GİRİLEMEMESİ GİBİ) TÜRMOB'A İLETİLMİŞ VE GIB YETKİLİLERİ İLE YAPILAN GÖRÜŞME NETİCESİNDE; Z RAPORU İLE İLGİLİ SIKINTILARIN YARIN AKŞAMA KADAR ÇÖZÜLECEĞİ BİLGİSİ GIB YETKİLİLERİ TARAFINDAN SÖZLÜ OLARAK TÜRMOB'A  İLETİLMİŞTİR.

AYRICA, YAŞANAN SORUNLAR İÇİN 189 NOLU ALO MALİYE HATTINI ARAYAN MESLEKTAŞLARIMIZA, YİNE BDP PROGRAMININ AÇIK OLDUĞU, BU SİSTEM ÜZERİNDEN OCAK AYI BEYANLARININ GÖNDERİLEBİLECEĞİ BİLGİSİ SÖZLÜ OLARAK İFADE EDİLMEKTEDİR.

SÖZLÜ OLARAK İFADE EDİLEN HUSUSLARLA İLGİLİ OLARAK ŞU ANA KADAR RESMİ KANALDAN YAZILI OLARAK VEYA WEB SAYFASI ÜZERİNDEN YAPILMIŞ HERHANGİ BİR DUYURU YOKTUR. 

MESLEKTAŞLAR OLARAK HEPİMİZİ YAKINDAN İLGİLENDİREN UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK BUGÜN İTİBARİYLE MEVCUT BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK ADINA BU BİLGİLENDİRME MESAJI TARAFINIZA GÖNDERİLMİŞTİR. 

DEFTER BEYAN SİSTEMİNE KAYIT VE BEYAN OLUŞTURMA İLGİLİ OLARAK KALAN SURENİN KISALIĞINIDA DİKKATE ALARAK YAPACAĞINIZ UYGULAMA İLE İLGİLİ TAKDİR TARAFINIZA BIRAKILMIŞTIR. BAŞKACA BİR GELİŞME OLDUĞUNDA İVEDİLİKLE BİLGİNİZE SUNULACAĞINI BELİRTİR, İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ.

SAYGILARIMIZLA,

SAMSUN SMMMO

YÖNETİM KURULU